More actions
StackFault (talk | contribs) No edit summary |
StackFault (talk | contribs) No edit summary |
||
| Line 21: | Line 21: | ||
|Multi OS | |Multi OS | ||
|https://www.bbbs.net/ | |https://www.bbbs.net/ | ||
|- | |||
|WWIV | |||
|Multi OS | |||
|http://www.wwivbbs.org | |||
|- | |- | ||
|WINServer (Wildcat 5) | |WINServer (Wildcat 5) | ||
Revision as of 08:23, 22 February 2019
| Software Name | Platform | Homepage |
| Mystic BBS | Multi OS | http://www.mysticbbs.com/ |
| Synchronet BBS | Multi OS | http://www.synchro.net/ |
| Enigma 1/2 | Multi OS | https://github.com/NuSkooler/enigma-bbs/ |
| BBBS | Multi OS | https://www.bbbs.net/ |
| WWIV | Multi OS | http://www.wwivbbs.org |
| WINServer (Wildcat 5) | Windows | http://www.santronics.com/ |
| Remote Access | Windows | http://www.rapro.com/ |